KONKURSY / FESTIWALE

Raciborski MDK z nominacją na ogólnopolski turniej recytatorski

Z dumą informujemy, że Felicja Pytlik (Grupa Teatralna CZWARTA ŚCIANA) i Emilia Mazur wygrały eliminacje wojewódzkie

69.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i dostały kwalifikacje do reprezentowania województwa w konkursie ogólnopolskim w Ostrołęce! Jest to niebywały sukces Raciborzanek.

Świetny debiut w Opolu zaliczyły również pozostałe aktorki Grupy Teatralnej CZWARTA ŚCIANA - Milena Fuks (3.miejsce) oraz Marta Musioł. Dziewczyny do występu przygotowywali: Jerzy Dębina, aktor, pisarz, laureat ogólnopolskich OKRów we wszystkich dziedzinach, a przede wszystkim Recytatorskiego oraz Agnieszka Busuleanu-Jaksik, reżyser teatralny, również laureatka ogólnopolskiego OKR w turnieju poezji śpiewanej. SERDECZNIE GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za ostatni etap.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest przedsięwzięciem o charakterze artystyczno-edukacyjnym. Jest to najstarszy i najważniejszy konkurs recytatorski w całej Polsce,
w którym laureatami było wielu później znanych i cenionych polskich aktorów. Nie ma podobnego konkursu w Europie. W konkursie udział biorą zarówno uczniowie zerówek, szkół podstawowych (Mały OKR),a także ponadpodstawowych i dorośli. Konkurs ma służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród dzieci, młodzieży
i dorosłych zainteresowania sztuką recytacji. Udział w eliminacjach wzmacnia zainteresowanie uczestników literaturą piękną i pozwala skonfrontować swoje umiejętności ze zdolnościami innych osób.

Konkurs obejmuje 4 turnieje: Recytatorski, Poezji Śpiewanej, Teatrów Jednego Aktora, Wywiedzione ze słowa