Finał warsztatów szczudlarsko-teatralnych

W dniach 17 – 20 lipca 2023 w Młodzieżowym Dom Kultury odbyły się warsztaty szczudlarsko – teatralne, które poprowadzili aktorzy teatru Epidemia z Będzina, Michał Sabat i Mateusz Kula.

Dzieci i młodzież z całego powiatu raciborskiego mieli okazję odkrywania magii teatru ruchu z elementami pantomimy, a także mieli możliwość nauczenia się ciekawej sztuki szczudłołaczenia (inaczej: „szczudłołażenia”). Podczas finałowego pokazu oglądaliśmy szczudlarzy zapraszających widzów na spektakl, a na scenie zaprezentowali się wszyscy młodzi aktorzy w kilku etiudach opowiadających o: ciekawych miejscach na wakacyjne podróże, emocjach czy żywiołach. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach akcji WAKACJE W POWIECIE, współfinansowane przez Powiat Raciborski. Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.