Wakacje w Powiecie - warsztaty szczudlarsko-teatralne

W dniach 16 - 18.08. 2021 Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy z Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach,

zorganizował warsztaty szczudlarsko-teatralne dla dzieci i młodzieży z powiatu raciborskiego.
Warsztaty odbywały się w ramach akcji "Wakacje w Powiecie". Przez trzy dni, pod czujnym okiem Michała Sabata  - aktora Teatru Epidemia z Mysłowic - młodzi adepci szkolili swoje umiejętności zarówno aktorskie i pantomimiczne, jak również uczyli się sztuki szczudlarskiej. Wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił  na szczudłach, jednak na wysokie szczudła weszli już tylko ci najodważniejsi. W środę 18 sierpnia, na podwórku przed MDK, odbył się pokaz finałowy. Prezentowali się szczudlarze i aktorzy, którzy przyszykowali na ten dzień kilka etiud pantomimicznych. Całość okraszona była muzyką cyrkową, wspólną dla tematyki prezentowanych etiud. Pogoda jak i publiczność dopisała znakomicie! Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.